Мотиваційні книги не завжди хороші порадники. Дуже часто в них можна зустріти багато повторюваної та не надто ефективної інформації. Деякі люди вважають, що такого роду книги ніщо інше, як звичайна комерція, і вона лише створює ефект піднесення і мотивації під час читання.
Однак і така література заслуговує нашої уваги. Потрібно лише ретельніше ставитись до вибору книг й обирати те, на чому хочете сфокусуватись особисто ви.
Мій список топ-книг для саморозвитку короткий, однак він наблизить вас до розуміння себе. Усі вони написані з досвіду самих авторів, тому й привернули мою увагу. Варто додати, що всі вони легкі й цікаві, не містять зайвого психологічного навантаження. І найважливіше, що попри, здавалось би, переконливість заголовків ви не відчуєте тиску та безкомпромісності. Вибір, https://drive.google.com/open?id=1W2pJs3Dv2Z4ypD3jBscrmPnZH2RCdhEQзрештою, завжди за вами.
- Гел Елрод “Чудовий ранок”
Головний меседж книги: розвивати і вдосконалювати потрібно всі рівні життя. Для того, щоб відчувати гармонію та комфорт, слід зважати на всі сфери: здоров’я фізичне і психологічне, стосунки, кар’єра тощо. Автор випробував власну методику покращення під назвою “Чудовий ранок” на собі після найпереломнішого моменту в житті. Він зрозумів, що ранок — найвдаліша пора для медитацій, упорядкування думок і налаштування тіла до продуктивного дня. Також це хороший момент для візуалізації та афірмацій. Тривалість ранкових “ритуалів” цілком залежить від ваших можливостей. Але для себе я зрозуміла однозначно: прокидатись раніше — отримувати більше.
“Потрібно пам’ятати, що реальний вплив і наслідки кожного вибору і вчинку, і навіть думок, є логічним і незмінними, адже кожна думка, вибір або дія визначають, ким ми стаємо а від цього, власне, залежить якість нашого життя”.
Український переклад – видавництво “Наш Формат”
- Елізабет Ґілберт “ Велика магія”
Книга, яка змінює уявлення про творче життя. Авторка розповідає, що таке «самоцвіти» й запевняє, що вони заховані у кожному з нас, а час на їх пошук і називається творчим життям. Тут також ідеться про ідеї, чому вони мають здатність нас покидати, про страхи й творчі страждання, про натхнення та як з ним співпрацювати. Імпонує і те, що в книзі присутні певні лайфхаки, синтезовані особистим досвідом авторки. Як-от розповідь про те, як саме виникла ідея написати роман «Природа всіх речей». Загалом вона наголошує, що не лише талант вирішує, будете ви успішним митцем чи ні. Наполегливість та постійна робота над собою відіграють значну роль в особистих досягненнях. Також важливо з любов’ю ставитись до своєї творчості і не важливо, чи подобається вона іншим.
Книга підходить абсолютно для кожного, хто коли-небудь відчував невпевненість, страх та вагання у творчому житті.
“Ви маєте всередині себе заховані скарби — незвичайні скарби — і я їх маю, і кожен довкола нас. Щоб добути їх на світ, потрібні зусилля, віра, зосередженість, сміливість, години відданої праці, а годинник цокає, а планета крутиться, і ми просто не маємо часу на всілякі дріб’язкові думки”.
Український переклад – “Видавництво Старолого Лева”
- Меґ Джей “Важливі роки. Чому не варто відкладати життя на потім”
Використовуй свої двадцять на повну і кайфуй від роботи над собою. Так я коротко визначила для себе головну ідею книги. Авторка, американська психологиня, наводить історії з життя своїх пацієнтів віком від 20 до 30. Вона доводить, чому саме цей період найважливіший у житті кожного та що саме впливає на створення себе.
Книга поділена на три частини: робота, стосунки, тіло та мозок. Кожна з них розкриває важливі аспекти й секрети. Вони допоможуть зрозуміти не лише те, чому потрібно діяти саме зараз, а й механізм роботи нашого мозку, тіла й особистого життя.
“The one thing I have learned is that you can’t think your way through life. The only way to figure out what to do is to do — something”.
Авторка- Інна Волоська
Дата – 24.02.2020
Фото – Інна Волоська, фото видавництв
Коментувати